Yeşil Kundura’nın iflasın faturasını bize kesmesine izin vermeyeceğiz

Geçtiğimiz günlerde konkordato ilan ederek iflastan kaçan ve sermayesini kat kat aşan borçlarını takside bağlayarak kepenk kapatan Yeşil Kundura, inşaatlarında çalışan işçilerin hakkını gasp etmeye çalışıyor.

Yeşil Kundura genel merkezi önündeki işçi arkadaşlarımız; 5-6 aydır ücretlerini alamadıklarını, taşeronlara ödeme yapılmadığını ve verilen çeklerin karşılıksız çıktığını aktarıyorlar.

Genel merkez önünde bekleyen işçi arkadaşlarımızdan götürüye iş yapan bir ustabaşı: “Herkes ekmeği için burada, yani ben ekmeğim için buradayım. Onların malı mülkü hayırlı olsun, benim hakkımı versinler, ben onlardan fazlasını istemiyorum ki. Veremiyorsa da delikanlı gibi söylesin. Ben ekibimin karşısına çıkıyorum, diyorum ki benim şu anda param yok, beni 20 gün idare et. Onlar da gelsin söylesin” diye isyan ediyor.

Kan emici patronlar, gırtlaklarına kadar borca battıklarında ancak kendi hemcinslerinin alacaklarını ödemekten kaçamıyorlar. Kendi kriz faturalarını her zamanki gibi işçiye, emekçiye ödetmeye çalışıyorlar.

Yeşil Kundura şunu iyi bilsin ki; zararlarını bir nebze de olsa hafifletmek için işçilerin hakkı olan ücretlerini ve tazminatlarını gasp etmelerine izin vermeyeceğiz. Sürecin sonuna kadar takipçisi, patronun yakasında olacağız.

 

 

Tags: , , ,