YAPI & YAPI İNŞAAT’ta ödenmeyen ücretler için direnişe geçtik

Kürtçe yasağından hatırladığımız Yapı&Yapı İnşaat’ın Libadiye’de bulunan şantiyesindeki ücretlerini alamayan üyelerimizle birlikte direnişe geçtik.

Yurtsever Elektrik isimli taşeron firmanın iflas etmesiyle yaklaşık olarak 2 aydır ücretlerini alamayan 7 üyemiz, ücretlerinin bir an önce ödenmesi için 3 günlük iş durdurma kararı almıştı. Bugüne kadar yapılan görüşmelerde çözüme yönelik adım atmaktan uzak bir tavır takınan YAPI & YAPI İNŞAAT yetkilileri dün sendikamızın Twitter hesabından yayınlanan eyleme çağrı videosunun ardından işçi arkadaşlarımızı görüşmeye davet etmiştir. Yapılan görüşme esnasında YAPI & YAPI İNŞAAT yetkililerinin seslerini yükseltmeleri üzerine şantiye temsilcisi arkadaşlarımız masaya vurarak kalkmış, “bize bağıramazsınız, şov yapmayın” diyerek görüşmeyi terk etmiştir.

Daha sonra arkadaşlarımızı telefonla arayarak yeniden görüşme talebinde bulunan Yapı & Yapı İnşaat firması, “Yarın 10.00’da eylemdeyiz!” cevabını almıştır.

Bu sabah direniş alanına geldiğimizde “asgarileri ödeyelim eylem yapmayın gerisi hallederiz” diyen YAPI & YAPI İNŞAAT yetkililerinin önerisini kabul etmedik.

İşçi sınıfının sırtından geçinen asalaklara gereken cevap işçi arkadaşlarımız tarafından verilmiştir.

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

Tags: ,