Yapı & Yapı İnşaat direnişinin üçüncü gününde de polis tarafından gözaltına alındık

Yapı & Yapı İnşaat tarafından ücretleri gasp edilen üyelerimizle birlikte başlattığımız direnişin üçüncü gününde de polis tarafından karga-tulumba gözaltına alındık.

Dün, Libadiye’deki şantiyenin direniş alanından firmanın Altunizade’deki merkez binası önünde gerçekleştireceğimiz bir saatlik teşhir eylemi esnasında hiçbir gerekçe gösterilmeden polis tarafından zorla gözaltına alınmış, savcılık tarafından ifadelerimiz alındıktan sonra da serbest bırakılmıştık. Fakat gözaltındayken polislerin ‘burada eylem yapmanıza izin vermeyeceğiz, eylem yaparsanız tekrar gözaltına alırız’ diyerek tehditleri devam etmişti.

Bu sabah, direnişimizin üçüncü gününde Yapı & Yapı İnşaat önünde geldikten kısa bir sonra polis tarafından yeniden gözaltına alındık.

Direnişimizi görüntüleyen Alınteri muhabirinin telefonuna da el konularak çektiği görüntüler zorla sildirilmiştir. Alınteri muhabirinin aktardığı başka bir bilgide ise polislerin ‘Alınteri’ni çok iyi biliyoruz, Kadıköy’de de büronuz var. Seni kim gönderdiyse ona söyle sana sarı basın kartı versin’ sözleriyle de muhabir arkadaşımızın işini yapmasını engellemeye çalışmışlardır.

Gözaltılar derhal serbest bırakılsın!

Gözaltılar, baskı ve sindirmeler karşısında asla geri adım atmayacağız!

Direne direne kazanacağız!