Türkan Albayrak bugünkü eylemini İGA ortaklarından Kolin önüne taşıdı

Sarıyer Belediyesi’nde çalışırken güvenlik soruşturması gerekçesiyle işten atılan Türkan Albayrak, işe geri dönebilmek için 4 Eylül’de başladığı direnişini bugün “Tutuklu işçiler serbest bırakılsın!” talebiyle birleştirerek İGA ortaklarından Kolin Holding’in önüne taşıdı.

Direnişinin ilk gününde onu yalnız bırakmayarak, birlikte gözaltına alınan sendika yöneticilerimiz Yunus Özgür ve Anıl Deniz Gider’in de içinde bulunduğu 24 işçiyi tutuklatan IGA ortakları arasında bulunan Kolin önünde sloganlarla tepkisini dile getiren Türkan abla, eylemden önce de sendika yöneticilerimize mektup yolladı.

Türkan abla, “Kolin inşaat önünde yaptığımız basın açıklaması kolin 3. Havalimanı’nı yapan şirketlerden biri inşaat işçilerini tutuklatan kolindir. İnşaat işçilerinin katilidir” diyerek arkadaşlarımızın serbest bırakılması talebini haykırdı.

Bu günlük direniş alanımı 3. havalimanı direnişinde tutuklanan inşaat işçileri sendikası üyesi Yunus Özgür, Anıl Deniz i tutuklatan kolin inşaat önüne taşıyorum. yunus ve özgür benimle gözaltımı paylaşmıştı” diyerek eylem yapan Türkan ablaya biz de İnşaat-İş olarak teşekkür ediyoruz.

Tags: , , , , , ,