Teknopark’ta gasp edilen ücretlerimiz için yarın Organize Sanayi Bölgesi Giriş Kapısı önündeyiz

Düzce Teknopark şantiyesinde ücretleri gasp edilen 17 üyemizle birlikte iki gündür sürdürdüğümüz direniş devam ediyor.

Yüklenici firma Ekşioğlu İnşaat tarafından yapımı sürmekte olan Teknopark şantiyesinde taşeron firma Enge Enerji de çalışan üyelerimizin ücretleri gasp edilerek Teknopark’ı oluşturan kurum, kuruluş ve Düzce’nin önde gelen sanayi firmaları tarafından kolektif emek hırsızlığına imza atılmıştır.

Ortakları arasında yer alan Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Düzce’nin önde gelen sanayi firmaları, üyelerimizin gasp edilen ücretlerinden bizzat sorumlu oldukları kadar aynı zamanda üyelerimizin ve ailelerinin yaşadıkları maddi ve manevi sıkıntıların ortaklarıdırlar.

Üyelerimizin çalıştıkları Enge Enerji’nin patronu Selim Yirmibeşoğlu Teknopark’ın Yönetim Kurulu üyesi olmakla birlikte aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi müdürüdür.

Taşıdığı misyon gereği bilgi ve bilim üretmek, insanlığın evrensel ve kolektif bilgisinin adil, eşit ve herkes için kullanılabilir olmasını da teminat altına almakla yükümlüdür. Bu sorumluluk aynı zamanda ahlaki ve temel insanlık değerlerinin sürdürülmesi içinde geçerlidir.

Ücretleri gasp edilen üyelerimiz bu bilgi ve bilim yuvasının en ağır işini, onun temelden yaratılarak inşa edilmesi görevini üstlenmişlerdir. Fakat bu emeklerinin karşılığı gasp edilen ücretleri olmuştur.

İnşaat İşçileri Sendikası olarak işçilerin en temel hakkı olan ücret hakkını gasp ettirmeyeceğiz. İki gündür sürdürdüğümüz direnişin üçüncü gününde Enge Enerji patronu Selim Yirmibeşoğlu’nun müdürlüğünü üstlendiği Organize Sanayi Bölgesi önünde olacağız.

Direnişimize destek vermek isten tüm emek dostlarını yarın saat 08:00’de Düzce Organize Sanayi Bölgesi Giriş Kapısı önüne davet ediyoruz.

İnşaat İşçileri Sendikası

 

 

Tags: , ,