Teknopark’ta gasp edilen ücretlerimiz için direnişi Düzce Belediyesi önüne taşıyoruz (Güncellendi)

Ekşioğlu İnşaat tarafından yapımı devam eden Düzce Teknopark şantiyesinde ücretleri gasp edilen 17 üyemizle birlikte başlattığımız direnişin ilk gününü Ekşioğlu Düzce Konakları önünde açtığımız pankartla başlattık.

Ekşioğlu İnşaat’a bağlı taşeron firma Enge Enerji’de çalışan ve ücretleri gasp edilen üyelerimizle birlikte yarınki direnişimizi Teknopark’ın yapım ortaklığını üstlenen Düzce Belediyesi önüne taşıyarak saat 10.00’da belediye önünde bir açıklama gerçekleştireceğiz.

Direnişimize destek sunmak için bölgede bulunan üyelerimizle birlikte tüm emek dostlarını yarın yapacağımız açıklamaya davet ediyoruz.

Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır!

Ücret haktır, gasp edilemez!

İnşaat işçisi köle değildir!

***

Pankartımızı açarak direnişe başlamamızın ardından Teknopark müdürü yanımıza gelerek direnişimiz hakkında bilgi almak istedi. Gerekli açıklamaları yaptıktan sonra Ekşioğlu İnşaat’tan bir yetkiliyi yanımıza çağırdı. Direnişimiz hakkında kendisine de bilgi verdikten sonra bize ‘haklarınızı hukuki yollardan arayabilirsiniz’ diyerek çözüme kapalı olduklarını belirten ifadelerin ardından yanımızdan ayrıldı.

Sendika olarak direnişimiz gasp edilen ücretlerimizi geri alana kadar devam edecek.

***
İnşaat İşçileri Sendikası olarak Ekşioğlu İnşaat tarafından yapımı devam eden Düzce Üniversitesi bünyesinde inşa edilen Düzce Teknopark şantiyesinde ücretleri gasp edilen 17 üyemizle birlikte başlattığımız direnişi, ilk olarak Ekşioğlu Düzce Konakları önünde başlattık.

Ekşioğlu İnşaat’ın yüklenici firma olduğu Düzce Teknopark inşaatında taşeron firma Enge Enerji’de çalışan 17 üyemizin ücretleri gasp edilmiştir.

Bir süredir gerek ana firma gerekse projede adı geçen kurumlarla diyalog yolu açmaya çalışmamıza rağmen hiçbir sonuç alınamamıştı. Bugün yüklenici firma önünde başlattığımız eylemi süreç içerisinde büyüterek Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesi gibi projede adı geçen kamu kurumları önüne de taşıyacağız.

Ücret haktır, gasp edilemez!
İnşaat işçisi köle değildir!

Tags: , , ,