TAŞYAPI direnişimizin 4. günü

İstanbul Valiliğine bağlı İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin denetiminde olan ve yüklenici firmasının Taş Yapı olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde elektrik ustası olarak çalışan sendikamız üyesi dokuz arkadaşımız mesai, AGİ ve ihbar tazminatları ödenmeden işten çıkarılmışlardı.

Bugün direnişimizin dördüncü gününde de şantiye önünde ve Taş Yapı’nın merkez binası önündeydik.

Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkez binası önüne üçüncü kez eylem yapmak için giden arkadaşlarımız yolun kapatıldığını gördüler. Uygun bir yerden bina önüne giderek eylemlerindeki kararlılığı gösteren sendika yöneticimiz Yunus Özgür ile üyelerimiz Mehmet Zeybek ve Ramazan Yıldız bugün de gözaltına alındılar.

Arkadaşlarımızın gözaltına alınmasının ardından yine Taş Yapı binasının önüne giden bir sendika yöneticimiz ve bir üye arkadaşımız ise görüşmeye çağırıldı. Görüşmede yine oyalayıcı bir tutumla “Biz paraları hesaplara yatırıyoruz, internetle ilgili bir problem var demek ki” gibi bahaneler öne sürüldü. Arkadaşlarımızın ücret dışındaki haklarının ödenmemesi tutumu devam ettirildi. Görüşmeden çıkan arkadaşlarımız Taş Yapı önünde bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra eylemi kendi iradeleriyle sonlandırdılar.

Dondurucu soğuğa, polis tacizine, her gün gözaltına alınmaya rağmen işçi arkadaşlarımızın alınterleriyle kazandıkları tek bir kuruşu bile patronlara bırakmamakta kararlıyız!

Eylemimize pazartesi günü İPKB önünde ve tüm direniş alanlarında devam edeceğiz.

Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır.

 

Tags: ,