TAŞYAPI’nın gasbettiği haklarımız için başlattığımız direnişi İPKB’nin önüne de taşıyacağız!

İstanbul Valiliğine bağlı İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin denetiminde olan ve yüklenici firmasının Taş Yapı olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde elektrik ustası olarak çalışan sendikamız üyesi dokuz arkadaşımız mesai, AGİ ve ihbar tazminatları ödenmeden işten çıkarılmışlardı.

İşçi arkadaşlarımızın hakları olan ücretlerini almak için Okmeydanı’nda ve Altunizade’de eş zamanlı sürdürdüğümüz eylemlerde şantiye ve ana firma önünde patronları koruyan onlarca polis ve hatta TOMA ile karşılandık. Altunizade’deki eylemimizde iki günde iki kez 2 sendika yöneticimiz ve 2 sendika üyesi işçi arkadaşımız gözaltına alındı.

Eylemimiz devam ederken Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Bina yapımı şantiyesinin önündeki ‘Şantiye tanıtım levhası’ndan Taş Yapı’nın isminin silindiğini gördük.

İstanbul Valiliğine bağlı resmi bir kurumun inşaatında yapılan bu hak gaspı nedeniyle günlerdir şantiye ve ana firma binası önünde sürdürdüğümüz direnişi 14 Ocak Pazartesi günü İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin Beyazıt’daki binası önüne taşıyacağız.

Başta şantiye alanları olmak üzere direnişimizi her yere taşıma kararlılığımızı sürdüreceğiz.

Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır.

Yer: T.C. İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (Mimar Kemalettin Mahallesi, Tiyatro Cd. No:8, Fatih)

Tarih: 14.10.2018

Saat: 10.00

Tags: , , , , , , ,