Sıtkı Aydın’la görüşmeye Valilik yasağı

IMG-20180113-WA0001 (1)

12 Ocak akşamı Meclis’in önüne gelerek “geçinemiyorum” feryadını öncelikle oy verdiği parti AKP’li milletvekillerine duyurmak isteyen, ancak bu isyanı kabuk haline gelmiş o göstermelik parlamentonun kalın duvarlarına çarpıp geri dönünce bedenini ateşe veren 15 yıllık kalıp ustası Sıtkı Aydın’la bulunduğu Ankara Numune Hastanesi’nde görüşmek isteyenler polis engeliyle karşı karşıya. Polis bu engeli valilik emriyle izah etti.

Aydın’la ilk bağlantıyı sendikamızın Ankara Temsilcisi Murat Can Çoban kurmuş, maddi-manevi-hukuki olarak tüm olanaklarımızla yanında olacağımızı belirtmişti. Onun “geçinemiyorum” feryadını büyüteceğimizi, umutsuzluğu yakması gerektiğini belirtmişti. Umutsuzluğun örgütlü mücadeleyle yakılabileceğini vurgulayarak…

Aydoğmuş’un fotoğrafını çektiği sırada polis engeline takılan ve saatlerce fiilen gözaltına tutulan Ankara temsilcimiz bugün de hastaneye, Aydın’u ziyarete gitti. Fakat karşısına polis çıkarıldı. Aydın’la görüşmek “bir yerlerden” gelen emirle yasaklanmıştı. Kendisine telefonla ulaşmaya çalıştı. Fakat telefonu da kapalıydı.

Görünen o ki milyonların “geçinemiyorum” çığlığını kendi bedeninde bir ateş topuna çeviren Sıtkı Aydoğmuş, tüm patronları ve onların düzeninin bekçisi olan devletlerini epeyce rahatsız etti ve sesinin daha fazla çıkmaması için polisiye tedbirler devreye sokuldu! Her konuda “yasak” kararı çıkaran Ankara Valiliği, Aydoğmuş’un açığa çıkardığı toplumsal gerçeklerin üzerini de aynı “yasaklarla” perdeleyebileceğini düşünmüş olmalı.

Fakat ne yaparlarsa yapsınlar milyonların çığlığının en umutsuz aynı zamanda dayanılmaz noktasını ifade eden Sıtkı Aydoğmuş’un sesinin işçi ve emekçilere ulaşmasını, umuda dönüşmesini engelleyemeyecekler.

Tags: , , , , , , ,