Samsun 19 Mayıs Üniversitesi önündeki direnişimizi sonlandırdık (güncellendi)

 

samsun20:00
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi önünde başlattığımız direniş asgari ücret üzerinden gösterilen alacakların ödenmesi, elden ödenmesi gereken ücretlerinde üniversite yönetiminin gözetim ve sorumluluğu altında yasal sürece bırakıldı.

İşçi arkadaşlarımızın talebi doğrultusunda alınan bu kararla direnişimizi kısmi bir kazanımla sonlandırdık.

Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır!

***

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi önünde başlattığımız direnişimizi üniversite yetkililerinin görüşme talep etmesi üzerine şimdilik durdurmuş bulunmaktayız. İşçi arkadaşlarımızdan yaşadıkları hak gasplarına ilişkin şikâyet dilekçelerini doldurmalarını isteyen üniversite yönetimi an itibariyle alacakların asgari ücret kısmını bankaya yatırdı.

Geri kalan ücretlerin ödenmesi için görüşmelerimiz devam ediyor.

***

Boyut Mühendislik bünyesinde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ek binası ve yemekhane inşaatının yapımında çalışan 13 üyemizin çalıştıkları günden bugüne kadar sigorta primlerinin eksik yatırılması ve yaklaşık 3 aylık ücretlerinin ödenmemesi üzerine bugün üniversite önünde eyleme geçeceğiz.

Boyut Mühendislik’in taşeronluğunda çalışan 13 demirci ve kalıpçı işçi arkadaşımızın haklarını almak için başlatacağımız eyleme, emekten yana olan Samsun’daki tüm dostlarımızı direnişimize davet ediyoruz.

 

 

Tarih: 10.04.2017 Pazartesi

Saat: 10.30

Yer: 19 Mayıs Üniversitesi önü

Tags: , ,