Nurolpark Direnişi’nde Patronlar Geri Adım Attı

İnşaat İş Nurol Plaza Önü

Nurolpark Güneşli şantiyesinde çalışan ve hakları gasp edilerek işten çıkarılan sendikamız üyesi taşeron işçileri ile başlattığımız direniş sürecinde patronlar geri adım attı. Direnişçi işçilerin talep ettikleri ücret ve tazminat hakları ödendi.

Nurolpark Güneşli projesinde çalışan sendikamız üyesi 5 taşeron işçisi Ocak ayı ücretinin bir kısmı ve Şubat ayı ücretlerinin tamamı gasp edilerek işten çıkarılmıştı. İşten çıkarılma süreci ve sonrasında başta Nurol İnşaat patronları olmak üzere K2 Mühendislik patronları ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirmiştik. Görüşmelerimizde tüm alacakların ödeneceği sözünü almıştık. Ardından taşeron şirketi K2 Mühendislik  patronlarının işçilerin ücretleri ve tazminatları üzerinden pazarlık yapmaya çalışması üzerine direnişe başlamıştık.
İnşaat İş Nurol Plaza Önü2Çarşamba günü Maslak Nurol Plaza önünde bir basın açıklaması ile başlattığımız direnişte ilk günden itibaren Nurol Plaza’da bulunan Nurol İnşaat patronlarını sloganlarımızla, orada duruşumuz ile rahatsız etmeye başladık. Direnişimiz 3. gününü de geride bırakırken başta Nurol İnşaat patronları olmak üzere K2 Mühendislik ve diğer taşeron patronları geri adım atarak sendikamız üyesi 5 taşeron işçisinin ücretlerini ve tazminat haklarını ödedi. Patronların attığı bu geri adımı  işten çıkarılma sürecinin başından beri sendikamız üyesi işçilerin ve sendika temsilcilerimizin kararlı duruşu sayesindedir. Patronların geri adım atarak ücret ve tazminatları ödemesi üzerine direnişçi işçiler ile beraber aldığımız karar doğrultusunda Nurol Plaza önündeki direnişimizi sonlandırıyoruz. Nurol Plaza önündeki bu 3 günlük direniş sürecinde biz İnşaat İşçileri Sendikası ve direnişçiler ile dayanışma gösteren dost kurumlarımız Alınteri, Devrimci Anarşist Faaliyet, 26A Kolektifi, Mücadele Birliği gibi kurumları sınıf dayanışması temelinde selamlıyoruz. Yaşasın sınıf dayanışması!Yaşasın örgütlü mücadelemiz!