Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU’yu göreve çağırıyoruz

İnşaat İşçileri Sendikası olarak Yılmaz Elektrik Otomasyon (YEO) tarafından ücretleri gasp edilen dört üyemizin haklarını almak için üyelerimizle birlikle firma önünde direnişe geçtik.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmit Su Genel Müdürlüğü’nce yapımı devam eden Kullar atık su şantiyesinde çalışan dört üyemizin ücretleri yüklenici firma Yılmaz Elektrik Otomasyon (YEO) tarafından ödenmeyerek gasp edilmiştir.

Üyelerimizin ödenmeyen ücretlerini alabilmek için iki gündür YEO firmasının önünde hakkımız olan ücret hakkı için direnişte bulunmaktayız. Gasp edilen ücretlerin ödenmesi her ne kadar yasal olarak YEO’nun sorumluluğunda olsa da, proje kapsamı içinde işin yürütülmesi ve sürdürülmesinin yanı sıra yine proje kapsamında çalışan tüm işçilerin özlük haklarının korunması, iş ve işçi güvenliğinin denetimi ve sorumluluğu İSU Genel Müdürlüğü’nce garanti altına alınmaz zorundadır.

Yılmaz Elektrik Otomasyon patronları tarafından ücretlerimizin bir an önce ödenmemesi halinde direnişimizin bir ayağını da İSU Genel Müdürlüğü önüne taşımak zorunda kalacağız.

Dolayısıyla ‘ücret hakkı gasp edilemez’ temel şiarını önüne hedef koyan sendikamız, başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere İSU Genel Müdürlüğü’nü denetim ve sorumluluğunu yerine getirmesi için göreve çağırıyoruz.

İnşaat İşçileri Sendikası

Tags: , ,