İSU önünde basın açıklaması gerçekleştireceğiz

Basına ve Kamuoyuna

İnşaat İşçileri Sendikası olarak Yılmaz Elektrik Otomasyon tarafından ücretleri gasp edilen üyelerimizin tüm haklarını kuruşu kuruşuna almak için yarın Kocaeli (İzmit) Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Çünkü, dört üyemizin ücretleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmit Su Genel Müdürlüğü’nce yapımı devam eden Kullar atık su şantiyesinde çalışırken yüklenici firma Yılmaz Elektrik Otomasyon (YEO) tarafından gasp edilmiştir.

Her ne kadar gasp edilen ücretlerin ödenmesi yasal olarak YEO’nun sorumluluğunda olsa da, proje kapsamı içinde işin yürütülmesi ve sürdürülmesinin yanı sıra yine proje kapsamında çalışan tüm işçilerin özlük haklarının korunması, iş ve işçi güvenliğinin denetimi ve sorumluluğu İSU Genel Müdürlüğü’nce garanti altına alınmak zorundadır.

‘Ücret hakkı gasp edilemez’ temel şiarını temel alan sendikamız İnşaat-İş, yapacağı basın açıklamasıyla başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere İSU Genel Müdürlüğü’nü denetim ve sorumluluğunu yerine getirmesi için göreve çağıracaktır.

Tarih: 30.11.2017

Saat: 14.00

Yer: İzmit Su Genel Müdürlüğü

Adres: D-100 Karayolu Üzeri SEKA Park No:59 İZMİT

İnşaat-İşçileri Sendikası

Tags: , ,