İşçi sınıfının direnme ve örgütlenme hakkına hukuksal saldırı

Avukatlarımızın verdiği bilgiye göre Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirilen sendika yöneticilerimiz ve işçi arkadaşlarımızın savcılık sorgusu bitti. Savcı aralarında dört sendika yöneticimizin de olduğu 28 arkadaşımızı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti, 15 işçi arkadaşımızın da adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Sendika yöneticilerimiz Yunus Özgür, Deniz Gider, Uğur Karadaş ve Özkan Özkanlı ile TİP üyesi Yusuf Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 43 işçi arkadaşımız mahkemeye çıkarılmayı bekliyor.

Savcı tutuklama talebinde bulunduğu sendika yöneticilerimiz ve işçi arkadaşlarımız hakkındaki kararını, “direnişte aktif rol aldıkları, kolluk kuvvetlerine direndikleri, slogan attıkları, organize olarak yürüyüş yaptıkları, kamu malına zarar verdikleri whatsapp yazışmaları ve videolarla tespit edilip, kuvvetli suç teşkil ettikleri sebebiyle” şeklinde açıkladı.

İşçi sınıfının direnme hakkına ve örgütlenme özgürlüğüne dönük bu hukuksal saldırıyı milyonlarca işçi affetmeyecektir!

Bunu biliyor ve inanıyoruz!

Sınıf sendikacılığını yargılayan bu mahkemelerden başka bir tutum beklemiyorduk! Günlerdir gözaltında tutulan arkadaşlımızı tutuklamak için polisin nasıl bir mesai harcadığını biliyorduk. Bu mahkemelerin de o fezlekeler ve devletin üst mercilerinden yapılan açıklamalarla hareket edecekleri gün gibi ortadaydı.

Sadece şunu belirtiyoruz: Biz sınıfımızın çıkarlarını savunmak, onunla birlikte sizin bu kan ve irin kokan düzeninizle hesaplaşmamızı güçlendirmek için ne gerekiyorsa tüm bedelleri de ödeyerek onları yapacağız!

Tek bir geri adım atmayacak, bugüne kadar örgütlediğimiz tüm direnişlerle anlam kazanan sendikamızı, sizin işçiler için hazırladığınız sömürü cehennemlerini başınıza yıkacak güçlü bir sınıf örgütüne dönüştürmek için canla başla çalışacağız.

-Gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz!
-İnşaat işçisi köle değildir!
-Kavga, sokak, direniş! Yaşasın İnşaat-İş!

Tags: , , , ,