İş GYO ve NEF’te direniş kazandırdı

NEF İnistabul’da direniş kazanımla sonuçlandı

18:00
NEF yetkilisi ile yapılan görüşmenin ardından tüm işçilerin ücretleri eksiksiz olarak ödenmesi kararı alındı. Ücretlerin bir kısmı bugün, kalan kısmı da Çarşamba günü ödenecek.

Direne direne kazanacağız!
Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır!

16:30

Taşeron firma NOVA İnşaat yetkililerinin ödemeleri çek ve senetle yapacağız önerisi işçiler tarafından kabul edilmedi. Beş işçi arkadaşımız daha kule vinçlere çıkarak işgal eylemine katıldı. Toplamda üç kule vincinde 13 arkadaşımız işgal girişiminde bulunuyor.

Poliste eyleme devam edildiği takdirde işçi arkadaşlarımızı zorla şantiyeden çıkaracağı tehdidinde bulunurken bir taraftan da NEF yetkilisinin gelmesi bekleniyor.

15:50

Şantiyeye giden temsilcilerimiz eyleme geçen işçilerle bir toplantı gerçekleştirdi. 100’e yakın işçinin iş durdurduğu, 8 işçinin de kule vince çıkarak işgal gerçekleştirdiği öğrenildi. Sendika temsilcilerimizin NEF yetkilileri ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından yetkili birisinin şantiyeye gelmek üzere yola çıktığı belirtildi.

***

İstanbul’un lüks projelerinden İninstanbul Topkapı projesinde taşeron firma NOVA inşaat tarafından ücretleri gasp edilen çok sayıda işçi kule vinçleri işgal ederek eyleme geçti. Polis ve itfaiye ekiplerinin de gelerek önlem aldığı şantiyede, olayla birlikte sendikamızla iletişime geçen işçiler, sorunun çözümü için temsilcilerimizin bir an önce şantiyeye gelerek müdahil olmasını istediler.

NEF ile bir görüşme yaparak bir an önce işçilerin gasp edilen ücretlerinin ödenmesini isteyen sendikamızdan temsilcilerimiz, şantiyeye doğru yola çıktılar.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Tags: ,