İnşaat İşçileri Sendikası olarak Limter-İş’in kampanyasına destek verdik

İnşaat İşçileri Sendikası olarak bu sabah Limter-İş’in 26 gün önce tersanelerde “Kayıt dışılığa, yasa dışılığa son!” şiarıyla “Sigorta primlerinin alınan ücret üzerinden yatırılması!”, “Çok Tehlikeli İşler Yönetmeliğinin uygulanması!” ve “AGİ’lerin ödenmesi!” talepleriyle başlattığı kampanyaya destek vererek Tuzla-İçmeler bölgesindeki Hidro Dinamik Tersanesi önünde birlikte çalışma yürüttük.

İnşaat işçileri olarak farklı iş kolunda olmamıza rağmen yaşadığımız birçok sorunun aynı olduğu tersane iş kolunda çalışan işçi arkadaşlarımızla yüz yüze gelerek sorunlarımızı paylaştık. Lİmter-İş’in başlattığı kampanyanın 26.gününde, Yılmaz Elektrik Otomasyon tarafından ücretleri gasp edilen üyelerimizle birlikte Hidro Dinamik Tersanesi önünde bildiriler dağıtarak imzalar topladık.

İnşaat sektöründen sonra iş cinayetlerinin yaşandığı, hele hele geçtiğimiz yıllarda neredeyse seriye bağlanmış tersane cinayetleriyle her gün üçer-beşer ölümlerin yaşandığı Tuzla Tersaneler Bölgesi’nde çalışan işçi arkadaşlarımız, biz inşaat işçileri gibi taşeron zulmü altında gündelikçi, yarı gündelikçi, iş güvenliği ve güvencesi olmayan, ücretleri düzenli ödenmeyen sigortasız koşullarda çalışıyor. Biz işçilerin ise bu ağır koşullar altında birlikte hareket etmekten ve sınıfımızın genel çıkarları doğrultusunda örgütlenmekten başka bir yolu yok.

Yaşasın işçilerin birliği!

Birlik, mücadele, zafer!

Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz!

İnşaat İşçileri Sendikası

Tags: , , ,