Hırsız YEO korkmaya devam edecek!

Yılmaz Elektrik Otomasyon (YEO)’nun önünde sürdürdüğümüz direnişin üçüncü günündeyiz.

Direnişimizin ikinci gününü bitirdikten sonra yani dün akşam saatlerinde Yılmaz Elektrik Otomasyon’a bağlı Kullar Atıksu şantiyesinin proje müdürü Taner Akaltun, ücreti gasp edilen direnişçi üyelerimizden Mesut Aslan’ı dün akşam saatlerinde arayarak tehditler savurmuştur. Sendika olarak üyelerimizin gasp edilen ücretlerini alabilmek için üç gündür firma önünde yağmur demeden, soğuk demeden inatçı bir kararlılıkla direniş sergiliyoruz. YEO patronlarının direnişin üçüncü gününe girmemize rağmen sendika temsilcisi arkadaşlarımızla bir diyalog geliştirmeleri gerekirken arkadaşlarımızı proje müdürünün ağzından tehditler savurarak korkutma çabaları komik olduğu kadar kendi korkularını da gösteren bir tutumdur.

Arkadaşımızı arayarak tehditler savuran Proje müdürü Taner Akaltun ve YEO patronları, firma önünde sürdürdüğümüz direnişte Yılmaz İnşaat’a ilişkin attığımız sloganlarda kendilerine ‘hırsız’ dememizden rahat olmuş. Tam da ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ misalinden bir örnek. Ne yani, ne demeliydik? Hem üyelerimizin ücretlerini gasp edeceksiniz hem de üç gündür kapı önünde direnen arkadaşlarımızı muhatap görmeyip, ölü böcek taklidi yaparak bu durumdan öyle kolayca sıyrılabileceksiniz? Yok öyle bir dünya!

Hem rahatsız olacaksınız hem de korkacaksınız. Sizin yaşadığınız şu rahatsızlık iki aydır ücretlerini alamayan üyelerimizin yaşadığı rahatsızlık ve sıkıntının yanında hiçbir şeydir. Bu insanlar ‘ne yerler ne içerler, borçları var mıdır-yok mudur, aileleri ne ile geçinirler’ hesabını yapmayan sizler için önemli olan tek şey ‘gururunuz ve prestijiniz.’

Daha açık konuşalım mı? Sendika olarak sizin gururunuz da prestijinizde bizim zerre kadar umurumuzda değil! Niye olsun ki?

İşçilerin emeğine, alın terine, üç kuruşluk kazançlarına zorbaca el koyacaksınız sonra size hırsız dediğimiz için bize tehditler savuracaksınız. Hırsız olduğunuz kadar aynı zamanda ahlaksızsınız da!

Kimse sizden sadaka ya da hayır-hasenat işi beklemiyor. Biz sadece emeğimizin ve alın terimizin karşılığını istiyoruz. İlgili kanununun maddesi gereği üstünüze düşen sorumluluğu yerine getirin. Üstüne düşen sorumluluktan bi haber olanların kalkıp arkadaşlarımızı mahkemeye verip ‘sürüm-sürüm süründürürüz’ kuru tehditlerine karnımız tok bizim.

Kime-nereye gidiyorsanız gidin! Sizi tutan yok! Bizler hakkımızı alana kadar direnişe devam edeceğiz. Bir de sizin ne menem bir hırsız olduğunuzu haykırmaktan asla geri durmayacağız!

İnşaat İşçileri Sendikası

 

Tags: ,