Ferko Line Projesi’nde gasbedilen ücretler için görüşmeler ve direniş (güncellendi)

19:35

Direnişimiz kazanımla sonuçlandı, işçi arkadaşlarımızın tüm alacakları yarın saat 11:00’de ödenecek.

***

İstanbul Kağıthane’de yapımı devam eden Ferko Line Projesi’nde ELS Elektrik’e bağlı taşeron firma Tutkun Elektrik bünyesinde çalışan 12 üyemizin ödenmeyen ücretleri için bugün saat 13:00’te eylem başlatacaktık. Fakat ELS Elektrik yetkilileri kamuoyuna da duyurduğumuz saat (13:00) gelmeden görüşme talep ettikleri için eylemi durdurduk.

Sendika yetkililerimiz ve ücretleri gasbedilmek istenen işçi arkadaşlarımız arasında yapılan görüşmede firma yetkililerine ücretlerin ödenmesi için bir süre verdik. Verdiğimiz süre içinde “ödeyeceğiz” dedikleri ücretler ödenmeyince öğlen görüşme nedeniyle ertelediğimiz eylemimizi başlattık.

Tüm haklarımızı alıncaya kadar direneceğiz!” pankartımızı açarak eylem başlatmamızın akabinde bu sefer de devreye yüklenici firma konumundaki Ferko İnşaat yetkilileri girdi.

Ferko yetkililerinin devreye girmesinden hemen önce ELS Elektirik’in sahibiyle kısa bir gerginlik yaşadık. İşçi arkadaşlarımızın ücretlerini ödemeyerek fiilen “hırsızlık” yapmaya kalkışan bu zat arkadaşlarımızı hakir gören hakaretler etmeye çalıştı.

Tüm patronlardaki sınıf kini ve işçiye dönük nesneleştirici ruhla yağdırmaya çalıştığı hakaretlere, sergilediği terbiyesizce tutuma arkadaşlarımız gereken yanıtı verdi, Sana işçilere saygı duymayı öğreteceğiz” dedi.

Bu gerilimden sonra Ferko yetkilileri devreye girdi. İşçi arkadaşlarımız ve sendika temsilcilerimizle firma yöneticileri arasındaki görüşme devam ediyor.

Tags: , , , , , , ,