Evril Ekin’de direniş üçüncü gününde

Evril Ekin projesinde taşeron firma Area’ya bağlı olarak çalışan ve ücretleri gasp edilen üyelerimizin haklarını almak için başlattığımız direniş 3. gününde devam ediyor.
Patronların bugün de ayak oyunları devam etti. Sabah saatlerinde şantiyeye gelen beton dökme aracının direnişçi işçiler tarafından engellendiği yalanıyla şantiyeye polis çağıran patronların yalanı da ellerinde patladı. Gerek direnişçi işçiler gerekse beton dökme aracının şoförü böyle bir durumun olmadığını belirtti. Bunun üzerine polisler patronlara asılsız ihbarda bulundukları için uyarıda bulundu.
Bir gün önce şantiyede ki konteynerde kalan işçilerin elektrik ve suyunu kesen ve akşamın bir vakti işçileri dışarı atmaya çalışan patronlar, direnişte gösterilen kararlılık sonucu bugün bir görüşme talep ettiler. Bu görüşme sonucunda işçilerin sadece ücretlerinin bir kısmını ödeyeceklerini söyleyen patronların teklifi işçiler tarafından red edildi.
Direniş özellikle çevre sakinleri tarafından sahiplenilmiş durumda. Her gün evde yaptıkları poğaça-börek ve çaylarla direnişi ziyaret eden kadınlar işçilere haklarını alana kadar direnmelerini söyleyerek, sonun kadar yanlarında olduklarını belirtiyorlar. Çevreden geçenlerden işçilere sigara, yiyecek alanlar, arabalarında korna çalıp, alkışlayanlar eksilmiyor. Çevrede bulunan şantiyelerdeki işçilerde mola saatlerinde direnişçi işçileri her gün ziyaret ediyor, desteklerini sunuyor.
Bugün de direnişimizin mahalle sakinleri haricinde ziyaretçileri vardı. Alınteri Gazetesi çalışanları ve Halkın TKP’si de gerek direnişe destek verdiler.
Direnişimiz Pazartesi günü geceli gündüzlü direniş alanında kalınmasıyla devam edecek. Tüm dostlarımızı , duyarlı kesimleri Pazartesi direnişimize destek vermeye çağırıyoruz.