Direnişin 4’üncü gününde 3’üncü gözaltı

Üyelerimizin gasp edilmek istenen ücretleri için başlattığımız direnişin 4. gününde de 3. kez gözaltına alındık.

Daha önce Kayaşehir’deki şantiyesinde Kürt işçilerin kendi aralarında anadillerini konuşmalarını yasaklamasıyla gündeme gelen Yapı&Yapı İnşaat’ın Altunizade’deki merkezi önüne taşıdığımız direnişimizi, bugün, 4. gününde bildiri dağıtımıyla başlattık. Yemek saatinde de pankartımızı açarak sloganlarımızı haykırdık ve anında gözaltına alındık.

Yapı&Yapı’nın yüklenici olduğu Libadiye İş Merkezi şantiyesinde çalışan işçi kardeşlerimizle birlikte başlattığımız direnişin ilk gününde şantiye önündeydik. Fakat patronun çözümsüz tutumu ve polis amirinin aleni tehditlerle karşımıza çıkması üzerine direnişimizin 2. gününde genel merkezin bulunduğu Altunizade’de 1 saatlik teşhir eylemi yapacaktık. Eylemimiz başlar başlamaz polis hemen gözaltı gerçekleştirdi.

Yapı&Yapı’nın sırtını sağlam yerlere dayayan yandaşlardan biri olduğunu kanıtlarcasına aynı yerde dün de gözaltına alınmıştık.

Bugün de bildiri dağıtımından sonra pankartımızı açıp, sloganlarımızı haykırmaya başladığımız anda polis bir kez daha gözaltı yaptı.

Yapı&Yapı İnşaat’ın prestijinin korunması için sıkı emir aldığı anlaşılan polisin gözaltısıyla bugün de en temel hakkımız olan ücretimiz için direnme hakkımız gasp edildi.

Fakat ne patronlar ne onların devleti ve baskı aygıtları alın terimizin, emeğimizin gasp edilmesine seyirci kalacağımızı, gözaltı ve yıldırıcı duyarsızlıkla pes edeceğimizi düşünmesin! Dün de söyledik bugün de yineliyoruz: Tek bir kuruşumuzun patronların cebinde kalmasına izin vermeyeceğiz! Asla pes etmeyecek, sonuna kadar direneceğiz! Yandaş müteahhitlerin ve genel olarak patronlar sınıfı ve onların temsilcisi devletin karşısında sınıfımızın haklı davasının temsilcisi olarak sonuna kadar direneceğiz!

Tags: