Direnişimizin dördüncü gününde kazanımlarla ilerliyoruz

Hırsız Yılmaz Elektrik Otomasyon (YEO) önünde sürdürdüğümüz direnişin dördüncü gününü de geride bıraktık.

Üyelerimizin ücretlerini gasp eden hırsız YEO önünde devam eden direnişimizde yeni gelişmeler yaşandı. Sabah saatlerinde Tuzla Tersaneler Bölgesi’nde 26 gündür kampanya faaliyeti yürüten Limter-İş’e destek eyleminin ardından direniş alanımız olan YEO’nun önüne geçtik. Buradaki teşhir çalışmalarımızın devam ettiği esnada Limter-İş Başkanı Kamber Saygılı ile birlikte tersane işçileri gelerek direnişimize destek ziyaretinde bulundular.

Dün, İSU Genel Müdürlüğü önünde yapmayı planladığımız basın açıklamasını İSU Genel Müdürlüğü’nün talebimize olumlu yanıt vermesinden dolayı iptal etmiş, hemen arkasından yaptığımız yeni bir açıklamayla da genel müdürlükle bir görüş yapacağımızı belirtmiştik.

Öğleden sonra işçi arkadaşlarımızla birlikte sendika temsilcilerimiz İSU Genel Müdürlüğü’ne giderek yetkililerle bir görüşme sağladı. Genel müdürlükteki yetkililerle görüşmemizin ardından devreye Kullar Atıksu Projesi’nin ana yüklenici firması Alkataş girerek sorunun bir an önce çözüleceğine dair teminat verdi. YEO önündeki direnişten gönderdiğimiz mailden sonra haberdar olduklarını belirten Alkataş yetkilileri, hırsız YEO’nun kendilerini arayarak ‘biz bu işi hallettik’ dediklerini söyledi.

Sorumluluklarından kaçmayarak diyalog yolunu tercih eden Alkataş yetkilileri, üyelerimizin alacakları olan miktarın hesaplanarak kendilerine iletilmesini istedi. Yarın saat 15.00’a kadar ücretlerin ödenmediği takdirde direnişin YEO önünden Beykoz’daki Alkataş önüne taşınacağının bildirilmesinin ardından direnişimiz şimdilik sonlandırıldı.

İnşaat İşçileri Sendikası

Tags: