Direnişimizi Alkataş önüne taşıyoruz

Hırsız YEO’nun önünde dört gündür sürdürdüğümüz direnişi bugün itibariyle Kullar Atıksu Projesi’nin yüklenici firması Alkataş İnşaat önüne taşıyoruz.

Dün, İSU Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmenin ardından ücretleri gasp edilen üyelerimizin tüm haklarının ödeneceği teminatını veren Alkataş İnşaat yetkilileri, bugün yapılan telefon konuşmasının ardından birkaç günlük süre talebinde bulunarak hırsız YEO ve alt taşeron yetkilisiyle bir görüşme yapacağını bildirmiş, hatta bu görüşmeye sendikamız temsilcilerinden birilerinin de katılabileceğini ifade etmiştir.

Bizlerde üyelerimizle birlikte bu durumu değerlendirmiş, Alkataş İnşaat’a vereceğimiz bu sürede bir şeylerin değişebileceğine dair herhangi bir kanı oluşmamıştır. Dört gündür kapısının önünde direnmemize rağmen her türlü ayak oyununu sergilemekten geri durmayan ve işçilerin en temel hakkı olan ücret hakkını utanmadan, arsızca gasp etmeye çalışan YEO patronları ile yine aynı ahlaksız ve çirkin bir tablo profili çizmekten geri durmayan alt taşeron patronu ile görüşmenin sonucunda olumlu bir sonuç çıkacağına dair hiçbir güvenilir emare olmadığı gibi bizlerinde buna dair bir beklentisi kalmamıştır.

Dolayısıyla İnşaat İşçileri Sendikası olarak Alkataş İnşaat yetkililerinden talebimiz hakları gasp edilen üyelerimizin tüm alacaklarının bir an önce ödenerek sorunu çözmeleridir.

Kasım ayının 20’sinden itibaren haklarını alabilmek için çözüm arayan üyelerimizle birlikte direnişimizi bugün saat 15.00 itibariyle Alkataş İnşaat’ın Beykoz’daki genel merkezi önüne taşımaya karar verdik.

Ücret haktır, gasp edilemez!

İnşaat işçisi köle değildir!

İnşaat İşçileri Sendikası

Tarih: 01.12.2017

Saat: 15.00

Yer: Alkataş İnşaat Genel Merkezi

Adres: ALKATAŞ İNŞAAT VE TAAHHÜT A.Ş

ERTÜRK SOK. NO:1 K1 PLAZA

BEYKOZ-İSTANBUL

 

 

Tags: , ,