BJK AŞ ve Emek Mühendislik tarafından gasp edilen haklarımızı direnişle kazandık

Yüklenici firmanın BJK AŞ. olduğu Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu’nda taşeron firma Emek Mühendislik bünyesinde çalışıp, ihbar, kıdem ve yıllık izin ücretleri 8 aydır gasp edilen yedi üyemizin alacakları için 29 Mayıs Salı günü (dün) stadyum önünde başlattığımız direniş kazanımla sonuçlandı.

Direnişimiz ilk olarak özel güvenlik tarafından engellenmeye çalışılmış, ardından da ısrarlı ve kararlı duruşumuz karşısında güvenlik personeli geri adam atmak zorunda kalmıştır.

Stadyumun ana girişi önünde açtığımız “Beşiktaş AŞ ve Emek Mühendisliğin Gasp Ettiği Haklarımızı Alana Kadar Direneceğiz!” pankartımız, ses cihazımızdan çalınan devrimci işçi marşları ve direniş alanımızın merkezi konumu güvenlik görevlileri ve Beşiktaş yönetimini rahatsız etmiş olmalı ki, taleplerimiz kısa sürede karşılandı.

Dünkü eylemle ilgili kimi medya ve basın kuruluşlarında üyelerimizin gasp edilen haklarını almak için BJK Başkanı Fikret Orman’la görüştüğümüz ve ödenmesi gereken ücretlerin de bayrama kadar ödeneceği bilgileri paylaşılmıştır. Üyelerimizi temsilen bir işçi arkadaşımızla sendikamızdan bir temsilcimizin görüşme yaptığı kişi Fikret Orman değil, BJK AŞ yönetimi adına Genel Müdür İlhan Coşkun’dur.

Ücretleri gasp edilen üyelerimizin alacak bilgilerinin hesaplanmasının ardından hazırladığımız döküm İlhan Coşkun’a iletilerek tüm alacaklarımızın bugün gün içinde ödenmesi sözü verilmiştir.

Kamuoyuna duyururuz…

Tags: ,