Artık ölmek istemiyoruz.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=t2RdGAB3sew&w=420&h=315]

İnşaat İşçileri Sendika Girişimi ve 1stanbul Projesi’nde çalışan işçilerle birlikte Boğaz Köprüsü’nde eylem yaptık

8547

İnşaat İşçileri Sendika Girişimi ve 1stanbul Projesi’nde çalışan işçilerle birlikte Boğaz Köprüsü’nde eylem yaptık. Dün 3. Boğaz Köprüsü’nün inşaatında yaşanan göçükte, üç işçi arkadaşımızı iş cinayetine kurban verdik. İki gün önce de Beylikdüzü’nde vinç devrilmesi sonucu iki işçi arkadaşımızı daha iş cinayetine kurban verdik. Emlak Konut’un yaptırdığı 1stanbul Projesi’nde 4 aydır ücretlerimizi alamıyoruz. İki gündür ücretlerimiz ve haklarımız için şantiyeyi terk etmeme eylemi yapıyoruz.

20140406_094758
Bu gözü dönmüş saldırganlığı protesto etmek için bugün ( 6 Nisan) saat 12.40 Boğaziçi Köprüsü’nü trafiğe kapattık. Sermayenin doymak bilmez kar hırsı yüzünden her gün 2 inşaat işçisi arkadaşımız hayatını kaybediyor, inşaat işçisi arkadaşlarımızın başta ücretleri olmak üzere hakları gasp ediliyor.

İstanbul’un göbeğinde 3 işçi arkadaşımızı resmen katlettiler. Bu yaşanlar iş kazası değildir. Bu göz göre göre iş cinayetidir. Suriye ile savaş çığırtkanlığı yapanlar, göçün üstünde mahsur kalan arkadaşlarımızı saatlerce aşağı indiremediler. Bunun hiçbir biçimde açıklaması olamaz. Bundan sorumluları derhal hesap vermelidir. Başta Çalışma Bakanı olmak üzere sorumluları istifa etmelidir.

123
İşçi hayatına “ölü köpek” muamelesi yapanlara bunun hesabını soracağız. Bizim hayatımız bu kadar ucuz değildir! Hayatımız pahasına karlarına kar katanlar huzur bulamayacaklar, huzur vermeyeceğiz!
Bu eylemimizi 3. Boğaz Köprüsü inşasında yaşamını yitiren işçi kardeşlerimize ithaf ediyoruz.
852
8547
İnşaat işçisi köle değildir!
Artık ölmek istemiyoruz.
İş cinayetlerine son!

İnşaat İşçileri Sendika Girişimi
06.04.2014