Alkataş İnşaat önündeki direnişimiz başladı

Hırsız YEO’nun önünde dört gündür sürdürdüğümüz direnişi bugün itibariyle Kullar Atıksu Projesi’nin yüklenici firması Alkataş İnşaat önüne taşıdık.

Şu ana gelene kadar sayısız telefon görüşmesi gerçekleştirdiğimiz Alkataş yetkilileri ile bir uzlaşmaya varamadık. Yetkili olarak en son Gönül Hanım ile bir görüşme gerçekleştirdik. Bize Alkataş İnşaat firmasının ne kadar sağlam, güvenilir ve prestijli bir firma olmasından dem vursa da; bu parlatılmış sözler, konu işçilerin alacağı olduğunda bir karşılık bulmuyor. Kendilerinin resmi ve kurumsal bir kuruluş olduğunu ve iç işleyişinde resmi prosedürler üzerinden yürütüldüğünü söyleyen Gönül Hanım, alacaklarımızın en kısa sürede ödeneceği söyleyerek sorunun çözümü noktasında bizlerin anlayış göstermesini istiyor.

24131225_1697938946924734_646576572747820542_n80 gündür ücretleri ödenmeyen işçiler olarak bizim anlayış göstermemiz için Alkataş firmasının parayı hangi güne kadar ödeyeceğine dair yazılı teminat vermesini istedik. Biz üzerimize düşen anlayışı gösterdik ama konu yazılı bir teminata gelince Alkataş ne sağlam ve güvenilir firma olduğuna ne de prestijini koruyacak bir imzaya yanaşmadı.

‘Samimi’ ve ‘nazik’ bir tavırla konuşmasına devam eden Gönül Hanım, bu şartlarda bir uyum ve uzlaşı sağlayamayacak olan sendikamızın kendi eylem planını uygulayacağına dair sözleri işitince devreye polisi gireceğini söyleyerek bizleri tehdit etti.

Zaten her eylemimizde eksikliğini bulundurmayan sendikalar masasına bağlı polislerin tüm direnişlerimize geldiğini söylememize de ‘bizim polislerde’ devreye girebilir diyerek inceden inceye tehditlerini sürdürmeye devam etti.

Alkataş yetkilileri istedikleri polise, istedikleri mercilere başvurabilirler. Haklı olduğumuz bilinciyle hareket eden bizleri bu tehditlerle yıldıramayacağınızı bir kez de buradan bildirerek direnişimizi zaferle sonuçlanana kadar sürdüreceğimizi bilmenizi isteriz.

İnşaat İşçileri Sendikası

Tags: , , , ,