Basına ve kamuoyuna zorunlu açıklama: Alkataş İnşaat firması Sömürücü olduğu kadar yalancıda

 Kullar Atıksu Projesi’nin yüklenici konumundaki Alkataş İnşaat firması dört işçi arkadaşımızın ücretlerini gasp etmekle kalmayarak yalan üstüne yalanlarını sıralamakta sınır tanımıyor. Alkataş firmasının önünde başlattığımız eylem haberini internet sitemizde duyarak firmadan bilgi almak isteyen duyarlı insanlara “bu işçilerin bizimle hiçbir alakası yok, zaten polis çağırdık” diyerek yalan beyanlarda bulunduklarını öğrendik. Bu bilgi sendikamızı arayan bir dostumuz tarafından tarafımıza iletildi.

Alkataş İnşaat’ın yalanlarını tüm kamuoyuyla paylaşarak işçilerin alınterlerini gasp etmekle yetinmediklerini bunun üstüne utanmadan kamuoyunu da böylesi yalanlarla kandırmaya çalışmasını aşağıda yayınladığımız işçi arkadaşlarımızın SGK dökümündeki belgelerle teşhir ediyoruz.

Aşağıda adı geçen YEO ve Enes Berkay Özcan adlı taşeron firmalar Alkataş İnşaat’ın alt taşeronlarıdır.

Ayrıca, Alkataş bu işçi arkadaşların kendileriyle hiçbir alakası olmadığı yalanını söylerken neden bugün saat 14:00 sularında sendika ve işçi temsilcisiyle toplantı yaparak ücretleri er yada geç ödeyeceklerini söylüyorlar. Bizim memlekette yalancıya yalancı, hırsıza da hırsız derler, bunun başkada bir izahı yok!!!

Tags: