5 gündür süren direnişimiz kazanımla sonuçlandı

account_id=1Sera-TAV ve Alkman patronlarıyla yapılan son görüşmede karşılıklı uzlaşı sağlandı. Sendikamızdan ve işçi arkadaşlarımızdan temsilcilerinde yer aldığı görüşmede işten atılan arkadaşlarımızın ihbar, kıdem ve yıllık izin ücretleri gerçek ücretler üzerinden hesaplanarak yatırılacak. Direnişe destek veren 38 üyemiz işten ister kendileri çıksın, isterse de 40-45 gün kalan işin bitmesiyle çıksın ihbar, kıdem ve yıllık izin ücretlerini gerçek ücretler üzerinden alabilecek.

Üç gündür direnişin düğüm noktası haline gelen ve Sera-TAV ve Alkman patronlarının pazarlık konusu haline getirdikleri geriye dönük çalışılan Pazar günü mesai ücretlerinin gerçek ücret üzerinden yatırılması, resmi tatil ve dini bayramlarda çalışılan günlerin ek ücretleri gibi alacaklar, karşılıklı imzalanan protokol anlaşmasıyla mahkeme sürecine bırakılacak ve karar buradan çıkacak.

Direnişe katılan tüm üyelerimizin ortak irade ve kararlılığını yansıtan bu karar inşaat işçileri için güçlü bir kazanımdır. Direnişin başından beri sendikamıza güveni tam olan üyelerimizin eylem ve irade birliklerindeki güçlü ortaklık, direnişi kazanacaklarına dair tam bir inanmışlık, sıkı ve kararlı duruş şüphesiz ki direnişi kazanmanın belirleyici en temel itici gücü olmuştur.

Bu direniş bir kez daha göstermiştir ki, İnşaat işçileri örgütlü olmanın, örgütlü gücünü sendikamız İnşaat-İş’te somutlaştırmanın etkisiyle bir kez daha kazanmanın kendi eseri olduğunu diğer tüm işçi kardeşlerine göstermiştir.

Direnişimize ses ve soluk katan, 5 günlük süre içinde yürek atışlarını direnen işçilerin yürek atışlarına bağlayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

 

Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır!

Kavga, sokak, direniş! Yaşasın İnşaat-İş!

 

Tags: , , ,