3.Havalimanı’nda çalışan işçilerin su talebine İGA’dan kendi karakterlerine uygun yanıt

3. Havalimanı şantiyesine bağlı Akpınar işçi kampında dün akşamdan beri suların kesildiğini ve temizlik ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirten havaalanı işçileri, su kesintisinin bir an önce giderilmesi için yüklenici firma İGA’yı aradıklarını ve yetkililerin kendileriyle dalga geçer gibi cevap verdiklerini belirtti.

İş cinayetleriyle gündemden düşmeyen 3. Havalimanı şantiyesinde çalışan ve Arnavutköy’e bağlı Akpınar işçi kampında kalan çok sayıda işçi, dün akşamdan beri suların kesik olduğunu, bir arıza varsa da bir an önce giderilerek su ihtiyaçlarının karşılanmasını talep etmek için yüklenici firma İGA yetkililerini aradıklarını belirtti. Yetkililerin kendileriyle dalga geçerek ‘milyonluk şehirlerde insanlar susuz kalabiliyorsa sizler de kalabilirsin’ dediklerini ifade eden işçiler, inşaat işçileri için temizliğin önemli olduğunu, bunun için de suyun gerekliği olduğunu’ söylediler.

Sorunun derhal çözümü için adım atılmadığında eyleme geçeceklerini de belirten işçiler, İGA’nın en insani ve haklı talepleri karşısında dahi bu kadar duyarsız kalarak dalga geçmesine de tepki gösterdiler.

Tags: , ,